Logo reklama
CRM.REKLAMA.IF.UA
Рекламуємо Івано-Франківськ
та івано-франківців!
Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 16/7
050 432 40 20, 068 432 40 20

У Литві відкриють Міжнародну українську школу

Вільні біл борди

Ймовірно, навіть залучать до процесу навчання українських вчителів.

Як пише klaipeda.zanedeliu.lt, у литовському місті Клайпеда відкриють філію Міжнародної української школи (МУШ). 

“У Клайпеді буде МУШ. Підписано договір про співпрацю з приватною українською школою, яка працює у Франції, та керує понад 50 аналогічними школами у Європі. Вже обговорили можливості щодо виділення приміщень. Розглядаються чотири варіанти, але інформацію поки що розкривати не буду”, – каже депутатка Сейму Литви Лігіта Гірскене.

Нещодавно у Клайпедському університеті збиралися засновники школи та вчителі з України, які прибули у портове місто після початку повномасштабної війни.

Зараз у Клайпеді перебуває близько 100 українських освітян. Формально їх можна залучити до процесів навчання. Щоправда, поки невідомо, як саме, оскільки МУШ – принаймні донедавна – практикувала систему дистанційного навчання, пише видання.

Основна проблема, на яку звернула увагу Гірскене, труднощі у вивченні литовської мови. Водночас йдеться насамперед про педагогів, а не про дітей.

“Проблема – курси литовської мови для українських учителів. Вони дуже хочуть вивчати литовську мову, але в Клайпеді ніхто таких великих груп не збирає, і все робиться, хто як може. Шукатиму рішення”, – каже вона.

МУШ заснували у 2007 році рішенням українського Кабміну. Має безліч філій по всій Європі. Школа була заснована спеціально для українських дітей, які мешкають за кордоном. Першочерговою та головною метою школи було здобуття освіти для дітей рідною мовою, згідно з затвердженими в Україні програмами, з можливістю подальшого здобуття державного атестату. Прийом учнів до школи здійснюється на безконкурсній основі. Навчання для дітей громадян України безкоштовне.

Десять підрозділів МУШ налічується у Португалії, стільки ж – в Іспанії. Філії школи функціонують у Франції, Чехії, Італії. У довоєнний час формат навчання в МУШ переважно був у вигляді суботньої школи (крім філії в Туреччині та Празі, де діти навчалися за стандартним п’ятиденним графіком), але війна внесла свої корективи.

Тепер із початком нового навчального року у Литві українські діти зможуть повноцінно відвідувати школу п’ять разів на тиждень. Досі так було лише у Вільнюсі, але зараз така можливість у маленьких українців з’явитися і в Клайпеді.

Йдеться у дописі на офіційному сайті ДІЛО

 


Вільна з: 2024.05.23
Відео екран / 3х6
IF001 (Відео екран)
Івано-Франківськ
Вулиці: Івасюка, Миколайчука
Орієнтир: до Арсену, до МакДональдс та Епіцентру

Вільна з: 2024.05.23
Площина / 3х6
IF294
Калуш
Вулиці: Богдана Хмельницького
Орієнтир: до центру

Вільні біл бордиВільна з: 2024.05.23
Відео екран / 3х6
IF001 (Відео екран)
Івано-Франківськ
Вулиці: Івасюка, Миколайчука
Орієнтир: до Арсену, до МакДональдс та Епіцентру

Вільна з: 2024.05.23
Площина / 3х6
IF294
Калуш
Вулиці: Богдана Хмельницького
Орієнтир: до центру

Напишіть нам

Напишіть нам