Logo reklama
CRM.REKLAMA.IF.UA
Рекламуємо Івано-Франківськ
та івано-франківців!
Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 16/7
050 432 40 20, 068 432 40 20

Релокація бізнесу: Запорізький завод експортує з Франківська мідний кабель до ЄС

Вільні біл борди

 У серпні в Івано-Франківську запрацював Запорізький завод кольорових металів (ЗЗКМ). Із Запоріжжя перевезли частину обладнання та три десятки працівників. Зараз керівництво підприємства шукає площу під будівництво ще одного заводу на Прикарпатті.

ЗЗКМ спеціалізується на виробництві кабельної продукції та лідирує в Україні за експортом мідного кабелю.

Як розповідає фінансовий директор компанії Євген Бойко, керівництво прийняло рішення про релокацію бізнесу на Прикарпаття, коли росіяни опинилися за кількадесят кілометрів від міста.

Ми розуміли, що ворога зупинили на відстані у 60 кілометрів від Запоріжжя, і ми не знали, чи не посунеться далі на Запоріжжя, тому прийняли рішення вивезти обладнання», – розповідає Євген.

Євген Бойко, фінансовий директор ЗЗКМ

Першу партію обладнання кількома вантажівками вивезли на зберігання у Чернівці. Тоді не просто було знайти перевізників, які б погодилися виїжджати під обстрілами. А ті, що погодилися, підняли ціни на перевезення втричі.

 

Якщо раніше машина до Чернівців коштувала 22 тисячі гривень, то в перші тижні війни ми платили 72 тисячі», – згадує Євген Бойко.

Попри те, що частину виробництва перенесли в Івано-Франківськ, завод у Запоріжжі від 24 лютого також не припиняв роботи до минулого тижня, доки в Україні не почалися віялові відключення електроенергії.

«Це виробництво повинне бути безперервне, і будь-яке вимкнення світла – це фактично аварія на виробництві», – пояснює Євген Бойко.

До повномасштабної війни на заводі у Запоріжжі працювало 1000 людей. З них 230 пішли служити у ЗСУ, частина поїхала за кордон. Загалом кількість працівників зменшилася на третину.

Франківськ витримав темп

Приміщення, яке б підходило під облаштування заводу, у Чернівцях не знайшлося. Компанія почали шукати майданчики в інших містах на заході України. В Івано-Франківську, каже Євген, відразу відчули підтримку місцевої влади.

«В інших регіонах, куди ми дзвонили, казали: «А ви шукаєте? То добре, ми пошукаємо». На цьому все закінчилося. Коли я зателефонував в Івано-Франківську міську раду, мені відразу запропонували три об’єкти, і ми відразу домовилися про огляд. У нашій ситуації був дуже важливий темп, і Франківськ цей темп витримав», – зазначає Євген Бойко.