Logo reklama
CRM.REKLAMA.IF.UA
Рекламуємо Івано-Франківськ
та івано-франківців!
Івано-Франківськ, вул. Є. Коновальця, 16/7
050 432 40 20, 068 432 40 20

ЗАГАДКИ СТАРОДАВНЬОГО ПІДЗЕМЕЛЛЯ: ФАНТАСТИЧНЕ МІСТО ДЕРІНКУЮ В ТУРЕЧЧИНІ

Вільні біл борди

У регіоні Каппадокія знайдено кілька сотень підземних міст. Краще, і найбільш пристосоване для відвідування знаходиться в містечку Дерінкую. Воно було виявлене в 1963 році і в 1965 році відкрите для туристів.

Місто було побудоване імовірно в VII -VIII ст. до н. е.. Щоб краще уявити його розміри, досить сказати, що найбільша глибина приміщень 85 метрів. Одночасно, під землею, могли сховатися 20 тисяч осіб, разом зі своєю домашньою худобою. Більш того, Деринкую був з'єднаний тунелем, довжиною 8 км, з іншим підземним містом Каймакли, правда зараз він завалений.

У місті 13 поверхів з вентиляційними шахтами (для відвідування відкриті 8), а також 15 000 маленьких шахт, які проводять повітря навіть на найнижні рівні. Були знайдені кухні, їдальні, житлові приміщення, виноробні, хліви, складські приміщення і навіть кошари, церкви та школи. Не уявляю яким чином це можна було побудувати. Та й навіщо? Вважається, що це тимчасовий притулок на час війни. Правда досі точно не відомо, хто саме його збудував.

Місто було максимально захищене від проникнення загарбників. У разі небезпеки ходи в підземелля завалювались величезними валунами, зрушити які можна було тільки методом важеля і тільки зсередини. Навіть якби загарбники і змогли потрапити на перші поверхи міста, його план був продуманий так, що ходи в підземні галереї наглухо блокувалися зсередини величезними кам'яними колесами - дверима. І навіть якби вороги змогли подолати їх, то, не знаючи потайних ходів і плану лабіринтів, їм було б дуже складно вибратися назад на поверхню. Існує точка зору, що підземні ходи спеціально будувалися з таким розрахунком, щоб заплутати непроханих гостей.

Взагалі, повинен сказати, що непідготовленому туристу (тобто нам) всередині було досить страшно. І чим глибше спускаєшся, тим страшніше. Адже місту багато тисяч років, і надійність стель викликає великі сумніви. Не здивуюся, якщо у деяких відвідувачів на глибині 50 метрів під землею може початися паніка.